CZ SK

Usuwanie kurzu

Usuwanie kurzu

Stosowanie oczyszczacza powietrza Ionic-CARE Triton X6 pomaga usunąć z wysoką wydajnością kurz i mikrocząsteczki kurzu w pomieszczeniach wewnętrznych. Zostało to potwierdzone przez ekspertyzę Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Pradze, która wskazuje na skuteczność czyszczenia na poziomie 96%, co w pełni spełnia wymagania dotyczące utrzymywania środowiska wolnego od kurzu w domu lub biurze.

Oczyszczacze Ionic-CARE są stosowane do usuwania wszechobecnego pyłu i mikropyłów w każdym domu, biurze lub przestrzeni publicznej. Wysoka skuteczność oczyszczania zapewnia zdrowe powietrze, niski poziom kurzu domowego, bakterii i opadu pleśni.

Cząsteczki kurzu domowego są generowane głównie przez działalność człowieka, obecność zwierząt i roztoczy, które występują na wszystkich powierzchniach, jak również w powietrzu, przyczyniają się znacznie do ich powstawania. Ich wydzielane enzymy i odchody stają się częścią domowego pyłu i mogą wywoływać reakcję alergiczną u ludzi. Roztocza utrzymują się głównie między włóknami materaca, tapicerką i dywanami.

Cząsteczki pyłu zwiększają ogólną chorobowość i śmiertelność. W szczególności wpływają na choroby serca i naczyń krwionośnych, zmniejszają czynność płuc podczas badań spirometrycznych u dzieci i dorosłych, zwiększają spożycie leków na zapalenie oskrzeli przy problemach z oddychaniem u astmatyków i skracają przewidywaną długość życia. Wywierają również niekorzystny wpływ osadzając się na skórze, błonach śluzowych i worku spojówkowym oczu i mogą działać drażniąco, prowadząc do stanu zapalnego skóry, błon śluzowych i spojówek. Ponadto cząsteczki pyłu najmniejszego rozmiaru wiążą substancje, z których niektóre mają działanie rakotwórcze - takie jak węglowodory poliaromatyczne.