CZ SK

Z czego składa się regularne utrzymanie oczyszczaczy powietrza?

Regularna konserwacja oczyszczaczy powietrza składa się z dwóch czynności, które należy regularnie powtarzać. Pierwszym z nich jest czyszczenie filtra elektrostatycznego, które odbywa się co 4 - 7 dni (w razie potrzeby). Filtr można utrzeć suchą szmatką lub umyć wodą i detergentem w płynie, w zależności od stopnia zabrudzenia. Następnie należy oczyścić druty jonizacyjne (w tym samym odstępie czasu co czyszczenie filtra). W tym celu stosuje się pręt przedłużający z boku urządzenia

Osady dymu papierosowego (smoła) i spalin tworzą lepką powłokę na filtrze, którą najlepiej usunąć pod prysznicem i odtłuszczając nieściernym detergentem (np. źródlaną wodą), aby uniknąć zarysowania polerowanej powierzchni filtra ze stali nierdzewnej.

Po umyciu pozostaw filtr do wyschnięcia przez co najmniej 8 godzin w pozycji pionowej. Jeśli woda dostanie się do urządzenia, może zostać nieodwracalnie uszkodzone.

Podczas użytkowania urządzenia zanieczyszczenia mogą również osadzać się na zewnętrznej powierzchni oczyszczacza, zwłaszcza na tylnych i przednich otworachżeberkowych. Użyj dołączonej szczotki lub wilgotnej szmatki, aby je usunąć. Przed czyszczeniem upewnij się, że urządzenie jest odłączone od sieci. Wyczyść zewnętrzne powierzchnie w zależności od potrzeby.